İİlahi kitap ne demektir? Bu kitapları diğer kitaplardan farklı kılan özellikler nelerdir?

 6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Sayfa 22 Cevapları 

İlahi kitap ne demektir? Bu kitapları diğer kitaplardan farklı kılan özellikler nelerdir?


Soru: İlahi kitap ne demektir? Bu kitapları diğer kitaplardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Cevap: İlahi kitap, Allah (c.c) tarafından peygamberlere emir ve yasaklarını ifade eden yazıların bulunduğu kitaplardır. Son ilahi kitap Kuran-ı Kerim'dir. Peygambere indirilen kitaplara ilahi kitap denmesinin sebebi, bu kitapların Allah tarafından gönderilmiş olması, söz ve içerik olarak onlarda beşerin hiçbir katkısının bulunmamasıdır.  
İlahi kitapları, Allah insanlara yasakları ve doğruları göstermek için peygamberlere göndermiştir. Vahiylerin bir araya gelerek kaleme alınarak yazılması ile kutsal kitaplar yapılmıştır.


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR