“O (Allah) ki yarattığı her şeyi güzel yapmış ve ilk başta insanı çamurdan yaratmıştır.” (Secde suresi, 7. ayet.) Yukarıdaki ayette verilmek istenen
6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Sayfa 25 Cevapları 

“O (Allah) ki yarattığı her şeyi güzel yapmış ve ilk başta insanı çamurdan yaratmıştır.”
(Secde suresi, 7. ayet.)
Yukarıdaki ayette verilmek istenen mesaj nedir?Soru“O (Allah) ki yarattığı her şeyi güzel yapmış ve ilk başta insanı çamurdan yaratmıştır.”
(Secde suresi, 7. ayet.)
Yukarıdaki ayette verilmek istenen mesaj nedir?

Cevap: Secde suresi 7. Ayette Allah’ın insanın çamurdan var ettiği ve yarattığı her şeyi de mükemmel yarattığı biz kullarına bildirilmiştir. Allah’ın yarattığı tüm varlıklar gibi insanda yaradılış olarak mükemmeldir.  
 Allah tektir ve birdir. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmandır, rahimdir. Onun her şeye gücü yeter. Rabbimiz sonsuz kerem sahibidir.

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR