LGS 1. Nakil Sonuçları ve Boş Kontenjanlar. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu duyuruda LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

LGS 1. Nakil Sonuçları ve Boş Kontenjanlar. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu duyuruda LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
Sonuçlara ulaşmak için Tıklayınız.

2020 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Merkezi Yerleştirme, Yerel Yerleştirme ve Pansiyonlu Kurumlara Yerleştirme Tercih Başvurusu, Taban Puan ve Boş Kontenjan Bilgileri


2020 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları, 17 Ağustos 2020 tarihli Yerleştirmeye Esas 1. nakil yerleştirme sonuçlarına göre taban puan ve boş kontenjan bilgileri için Tıklayınız

2020 Yerel Yerleştirme 17 Ağustos 2020 tarihli Yerleştirmeye Esas 1. nakil yerleştirme sonuçlarına göre, tercihe yerleşen en son öğrencinin yerleştirilme taban bilgileri ve tercih boş kontenjanları için Tıklayınız

2020 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Merkezi,Yerel ve Pansiyonlu Yerleştirme Tercih Başvuru Giriş Ekranı için Tıklayınız

Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu için Tıklayınız


2020 LGS: İLK NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI. İKİNCİ NAKİLDE KURALLAR NEDİR?
Geçtiğimiz 10 Ağustos’ta açıklanan LGS yerleştirme sonuçlarından sonra LGS’de ilk nakil için başvurular 10-14 Ağustos tarihleri arasında alındı. İlk nakil yerleştirme sonuçları 17 Ağustos’ta açıklanacak. Aynı gün ikinci nakil uygulaması başlayacak. Son başvuru tarihi 21 Ağustos olacak. İkinci nakil yerleştirme sonuçları 24 Ağustos’ta açıklanacak.

KONTENJANIN BOŞ OLMASI ŞARTI YOK
İlk nakil yerleştirme sonuçlarının ardından okulların boş kontenjanları da belli olacak. Ancak başvuruda bulunmanız için okulun kontenjanının dolu olması engel olmayacak. Çünkü tıpkı ilk nakil döneminde olduğu gibi özel okulların kayıtları açık olacağı için öğrenciler bu okullara da geçiş yaptığında kontenjanlar anlık değişecek.

İKİ NAKİLE DE KATILABİLİRSİNİZ
İlk nakillere katıldınız ve yerleştiniz. Bu durum sizin ikinci nakil uygulamasına katılmanıza engel değil. Yine katılabilirsiniz. Yerleşirseniz kaydınız bu okula otomatik olarak alınır, yerleşemezseniz eski okulunuzda kalırsınız.

İKİNCİ NAKİL UYGULAMASINA KİM KATILABİLİR?
Herkes katılabilir. Bir okula sınavla ya da sınavsız yerleşen, yerleşemeyen, hiç tercih yapmayan ve özel okula kesin kayıt yaptıran tüm öğrencilerin katılma hakları var. Özel okulda kayıtlı öğrenci nakil uygulamasına katıldığında tıpkı yerleşmemiş öğrencide olduğu gibi yerel yerleştirme tercihi yapmak zorunda.

PUANLARI DİKKATE ALACAKSINIZ
İlk nakil uygulamasında olduğu gibi artık yüzdelik yüzdelik dilimler değil, puanlar kullanılacak. Kendi puanımızın üstünde okulu da yazabilirsiniz. Nakil uygulamasının her döneminde en fazla 3, yerel yerleştirme için en fazla 3, pansiyonlu okullar için 3 okul tercihi yapabileceksiniz.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR