2020 LGS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı. 2020 LGS sonuçları için heyecan dorukta. Sınav sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı.

2020 LGS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı. 2020 LGS sonuçları için heyecan dorukta. Sınav sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. 


Küresel çapta yaşanan korona virüs pandemi süreci sonrası başlayan normalleşme ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS 2020 20 Haziran  tarihinde ülke çapında yoğun önlemler altında yapılmıştı.

Milyonlarca 8.sınıf öğrencisi sınavla öğrenci alan okullarda okuyabilmek LGS'ye korona virüs gölgesinde katılmış ve yaşana korona süreci nedeniyle LGS'de bu seneye özel 8.sınıfın 2.dönem konularından sorular çıkmamış ve öğrenciler ilk kez kendi okullarında sınav girmişlerdi.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıkladığı LGS 2020 takvimine göre LGS 2020 sonuçlarının 16 Temmuz tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. 

Bu açıklama kapsamında milyonlarca öğrencinin merak ettiği LGS sonuçları açıklandığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

LGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN..(Link sonuçlar açıklanınca aktif olacak)


2020 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?


Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarının seçim sonrası 16 Temmuz'da açıklanacağını duyurmuştu. 8. sınıf öğrencileri büyük bir merakla "LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunu soruyorlar. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
 


2020 LGS TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

LGS tercihlerinde kullanılacak tercih kılavuzu ise LGS sonuçlarının açıklandığı 16 Temmuz günü yayımlanacak. Bu kılavuzda sınavla ve sınavsız öğrenci alan liseler için yapılacak tercihlerin kuralları anlatılacak.

Önce aralarında yabancı özel liselerin de olduğu özel okullar taban puanlarını açıklayarak, kayıtlarına başlayacak. Ardından da devlet liseleri için tercih süreci başlamış olacak. Özel okula kesin kayıt yaptıranlar devlet liseleri için tercih

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR