Ziya Selçuk telafi eğitimleri, LGS, karneler hakkında neler dedi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk AA Editör masasında gündeme ilişkin önemli açıklamal

Ziya Selçuk telafi eğitimleri, LGS, karneler hakkında neler dedi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk AA Editör masasında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


KARNELER E-OKUL ÜZERİNDEN ALINABİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan karnelerle ilgili de açıklama geldi. Bakan Selçuk, "Okullarda karneler nasıl alınacak?" sorusuna yanıt verirken ilkokul ve ortaokulda karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini belirtti.


'LGS'DE ÇOK FAZLA RİSK VAR'

Bakan Selçuk, LGS'nin açık havada yapılması önerisiyle ilgili olarak ise, "Sınav güvenliği riske girerse sınavın tamamı boşa gider. Çok fazla risk var" dedi. Selçuk, önceliklerinin sağlık olduğunu ve tüm planlamaların da buna göre yapıldığını söyledi. Bakan Selçuk, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı."


YAZ KİTAPLARI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TANITILACAK

Bakanı Selçuk, yaz kitaplarının önümüzdeki hafta tanıtılacağını da sözlerine ekledi. Bakan Selçuk, "(Yaz kitapları) Pazartesi, salı tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız" dedi.


İŞTE AÇIKLAMALARIN SATIR BAŞLARI:

"Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık." diyen Selçuk, ilkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini bildirdi.


Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Yaz kitapları) Pazartesi, salı tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız."


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos'ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını bildirdi.


Selçuk: "(Kovid-19 salgınında yeni dalga ihtimali) Birçok senaryoya göre hazırlık var. Problem nereye doğru evrilirse, tedbir konusunda kararlıyız"


Selçuk: "(LGS) Tüm senaryolara yönelik tedbirleri alıyoruz. Velilerin kaygısını aşan bir kaygıya sahip olmak zorundayız."


Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Bizim sağlıktan önce bir tercihimiz yok. Benim için çocuğun gülümsemesi önemli."


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR