Uzaktan eğitim seminerleri için öğretmenlere 21 saat ek ders ücreti ödenecek. Ayrıca öğretmenler haziran'da kaç saat ek ders alacaklar?

Uzaktan eğitim seminerleri için öğretmenlere 21 saat ek ders ücreti ödenecek. Ayrıca öğretmenler haziran'da kaç saat ek ders alacaklar?

22 - 30 Haziran tarihleri arasında yapılan uzaktan eğitim seminer çalışmalarında öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar gereği yaşanan korona virüs hastalığı sebebiyle öğretmenler 22 - 30 Haziran tarihleri arasında yapması gereken mesleki seminer çalışmaları uzaktan eğitim şeklinde yapılacağı açıklandı.

Bakanlık kadrolarında sözleşmeli ve kadrolu çalışan tüm öğretmenler mesleki çalışma seminerlerinin ilk gününde  okullarının uzaktan yapmış olduğu kurul toplantılarına katılarak çalışmalarına başladı.
Peki 22 - 30 Haziran tarihleri arasında 7 iş günü yapılacak olan mesleki seminer çalışmalarına ek ders ücreti ödemesi yapılacak mı ? 

Bu süreçte öğretmenlere seminer çalışmalarını uzaktan gerçekleştirdiği için her gün 3 ek ders saati olmak üzere toplam 21 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.

Öğretmenlerin 19 Haziran tarihine kadar idari izinli sayılmaları sebebiyle bu tarihe kadar tıpkı Mayıs ve Nisan ayında olduğu gibi üzerlerindeki ek ders yükleri kadar ek ders ödenecektir. Diğer yandan 22- 30 Haziran tarihleri arasında yürütecek oldukları seminer çalışmaları için de günlük 3 ek ders ödemesi toplam 21 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR