2020 LGS tercihleri ne zaman yapılır? LGS sonuçları ile ilgili resmi açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti
2020 LGS tercihleri ne zaman yapılır? LGS sonuçları ile ilgili resmi açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti.


2020 Liselere Geçiş Sınavı’nın tamamlanmasının ardından adayların sonuçların açıklanacağı tarihe gözünü çevirmişti. Peki, LGS tercihleri ne zaman alınacak ve sonuçlar hangi tarihte ilan edilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2020 LGS 20 Haziran’da yapıldı. Sınava katılan 1 buçuk milyonu aşkın öğrenci sonuçlar için geri sayıma başladı. Peki, sonuçlar hangi tarihte duyurulacak ve adaylar tercihlerini ne zaman yapabilecek?

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz yıl Liselere Geçiş Sınavı tercihleri sınavdan yaklaşık 2 hafta sonra alınmaya başlanmıştı. Bu yıl da aynı şekilde tercihlerin iki hafta sonra alınması durumunda Temmuz sonunda LGS tercihlerinin alınması bekleniyor.

Ancak Temmuz sonunun Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle tercihlerin bayramdan sonraki ilk gün olan 4 Ağustos 2020 Salı günü başlayacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR