LGS'de resen sınav görevi dönemi. Devam eden koronavirüs salgını sebebiyle Bakan Oluru ile 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın uygulaması ve sınav güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulması halinde, sınav görevli sayılarının belirlenmesi ve yeterince sınav görevlisinin, İl/İlçe milli eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS sistemi üzerinden resen görevlendirilmesi işlemi ile ilgili yetkilendirilmiştir.
LGS'de resen sınav görevi dönemi. Devam eden koronavirüs salgını sebebiyle Bakan Oluru ile 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın uygulaması ve sınav güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulması halinde, sınav görevli sayılarının belirlenmesi ve yeterince sınav görevlisinin, İl/İlçe milli eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS sistemi üzerinden resen görevlendirilmesi işlemi ile ilgili yetkilendirilmiştir.
Öğretmenlere LGS mesajı: Gönüllü olun yoksa resen atanacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) gözetmen ve salon başkanı sayısı için başvuruların yetersiz olduğunu belirterek, öğretmenlere çağrı yaptı. Bu çağrıda öğretmenlerin gönüllü olarak başvuru yapmaları, zaten başvuru yetersiz kaldığında da resen atanacakları duyuruldu.

20 Haziran'da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için sınavda görevlendirilecek öğretmen aranıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında sınav sosyal mesafe gözetilerek gerçekleştirileceği ve bu yıl da sınava girecek öğrenci sayısının 600 bin fazla olması nedeniyle daha çok sınav görevlisine ihtiyaç duyuluyor. Sınavda görev almak için öğretmenler gönüllü başvuru yapıyor.

ÖĞRETMENLERE LGS MESAJI: GÖNÜLLÜ OLUN YOKSA RESEN ATANACAKSINIZ

Ancak bu yıl hem daha fazla salonda sınav yapılacağı ve öğretmenlerin de pandemi yüzünden görev almak istememesi üzerine bakanlık da önlemlerini alıyor.
Geçtiğimiz hafta karar alan bakanlık öğretmenlerin istemese de sınav görevlisi olarak ‘resen’ atanabileceklerini duyurdu. Bu yazı üzerine de il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden öğretmenlere SMS gelmeye başladı.

Bu mesajlarda şunlar yer alıyor.

“20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak LGS Sınavında görev alacak salon başkanı ve gözetmen sayısı başvurusu yeterli değildir. Bu sebeple:

- Tüm öğretmenlerimize MEBBİS üzerinden 27.05.2020 tarihine kadar başvuru yapmaları konusunda gerekli duyurunun yapılması.

- Yeterli başvuru olmadığı takdirde  resen atama yapılacağının bilinmesi.

- Okullarında sınav yapılacak Okul Müdürlerimizin yarından (27 Mayıs) itibaren sınav  hazırlıklarına bizzat başlamaları.”

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR