2020 YKS 1 Ay Öne Alınabilir mi?. 2020 yılının başındaki açıklamaya göre, 2020 YKS'nin, 25 ve 26 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanmıştır.

Koronavirüs salgının devam ettiği için 2020 YKS sınavının bu tarihte mi yoksa daha sonraki bir tarihte mi yapılacağı henüz net değildir.
Ancak, YÖK Başkanıyla görüştüğünü iddia eden Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı Turgay Polat'ın, 28 Nisan'da, sosyal medyadaki bir canlı yayında yaptığı açıklama, tüm adayları tedirgin etmiştir.

Turgay Polat, YKS sınavının Haziran'ın son haftasına çekileceğini belirtmiş, gelen tepkiler sonrasında, "bunun YÖK ile hiçbir alakası yoktur" demiştir.

İŞTE O İDDİA:
Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı ve eğitimci yazar Turgay Polat, gerçekleştirdiği bir canlı yayında YÖK Başkanıyla görüştüğünü, YKS tarihinin Haziran sonuna alındığını söyledi.

Turgay Polat canlı yayındaki programında şunları söyledi: "Öncelikle size iki tane güzel haber vereyim. Sabah YÖK Başkanıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. YKS, Haziran'ın son haftasına alınıyor. Yüzde yüzde artık bu oldu. Temmuz ve Ağustos'un turizme ayrılması istenmiş. Rakamlar çok iyiye gittiği içinde Haziran ayında bu sınavların rahat yapılabileceği şeklinde bir kanaat oluşmuş. Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda. LGS de büyük bir ihtimalle Haziran'ın üçüncü haftasında yapılacak. Şuanda durum kesin gibi. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı kendisi açıklayacak."


Bu haberin yayılmasının akabinde, YÖK Başkanlığından bir açıklama yapılmamıştır.
Diğer taraftan, YKS tarihine açıklamanın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı sonrasında, kamuoyuna duyulması bekleniyor.
Sosyal medyada tepkilerini dile getiren adaylar, sınav tarihinin öne çekilmemesini ve planlandığı tarihte yapılmasını talep etmektedir.
-

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR