Okulların Açılma Tarihi Yine Ertelendi. Bu gidişle Eylül'e kadar adım adım ertelemeler olacak.

Okulların Açılma Tarihi Yine Ertelendi. Bu gidişle Eylül'e kadar adım adım ertelemeler olacak.
Bakan Selçuk: Okullar 31 Mayıs'a kadar açılmayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 Mayıs tarihine kadar açılmayacağını söyledi. Avrupa ülkelerinden daha yüksek bir öğrenci nüfusuna sahip olduğumuzu söyleyen Selçuk, salgından etkilenen pek çok ülkeye göre Türkiye'de daha hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçildiğini açıkladı.

'UZAKTAN EĞİTİM ELİMİZDEKİ TEK SEÇENEK'
"Uzaktan eğitim elimizdeki tek seçenek" diyen Selçuk, EBA Akademik Destek kullanan öğrencilerin sayısının da 1 milyona yaklaştığını açıkladı. Canlı Ders ile toplamda 650 binden fazla ders yapıldığını belirten Selçuk, koronavirüs için psikososyal destek hizmet ve çağrı merkezlerinin de devrede olduğunu hatırlattı.
'Özelim Eğitimdeyim' uygulamasının dünya standartlarında olduğunu belirten Selçuk,telafi eğitimlerinin sürecinin de planlandığını söyledi. İnternet ve televizyon üzerinden verilen EBA eğitimiyle yüz yüze eğitimin bir bütün olduğunu söyleyen Selçuk, bunların bir bütün olduğunu ve telafi eğitimlerinin de buna göre planlandığının altını çizdi.

LGS İLE İLGİLİ AÇIKLAMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAPILACAK
LGS tarihiyle ilgili önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı başkanlığındaki kabinede alınacak karar sonrası bir açıklama yapılacağını söyledi.

TELAFİ EĞİTİMİ YAŞ GRUBU VE BÖLGELERE GÖRE ELE ALINACAK
Telafi eğitiminin canlı bir takvimi olduğunu söyleyen Selçuk, telafi eğitiminin yaş grubu ve bölgelere göre tek tek ele alınacağını da sözlerine ekledi.

SINIF GEÇMEDE BİRİNCİ DÖNEM NOTLARI DİKKATE ALINACAK
Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönem alınan notların baz alınacağını söyleyen Selçuk, öğrencilerin sorunsuz bir şekilde üst sınıfa geçeceklerini söyledi. Selçuk, ikinci dönemde öğrencilere not verilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR