Öğretmenler sokakta halkı Korona'ya karşı bilgilendirecekmiş. Adana'da öğretmenlerin günde iki saat kalabalık yerlerde halkı Kovid-19 konusunda bilgilendirmekle görevlendirildiği öğrenildi.
Öğretmenler sokakta halkı Korona'ya karşı bilgilendirecekmiş. Adana'da öğretmenlerin günde iki saat kalabalık yerlerde halkı Kovid-19 konusunda bilgilendirmekle görevlendirildiği öğrenildi. 

Adana Valiliği, öğretmenlerin velileri ve halkı Kovid-19'a ilişkin bilgilendirme yapması talimatı verdi. İl genelinde öğretmenler, öğrencilerinin velilerine bilgilendirme yapmakla sorumlu tutuldu. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere gönderilen mesajda, "Değerli öğretmenim, her sıkıntılı süreçte olduğu gibi KOVİD-19 salgını sürecinde de siz değerli eğitimcilerimizin gayretleriyle karanlıktan aydınlığa kavuşacağız. Öğrencilerimizin salgınla ilgili bilinçlendirilmesi,kendileriyle birlikte ailelerinin de evde kalmalarının önemi, derslerini takip etmeleri ve psikolojik olarak rahatlatılmaları amacıyla haftanın belirli günlerinde çeşitli iletişim araçlarıyla iletişim kurmanız son derece önem arz etmektedir. Gayretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, ailenizle sağlıklı günler dilerim." denildi.
Ancak Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü güzergahların da yer aldığı görev listesi gönderdi. Edinilen bilgilere göre Kaymakamlık onaylarının da yarın gönderileceği belirtildi.

MARKET, PARK, BANKA GİBİ KALABALIK YERLER
Listelerde öğretmenlerin hangi gün hangi saat aralığında, nerede görev yapacağı belirtiliyor. Öğretmenlerden, okullarının bulundukları mahallede belirtilen güzergahlarda dolaşması, insanların toplu olarak bulunduğu market, park, banka önü gibi yerlerde Kovid-19'a ilişkin bilgilendirme yapması ve uyarılarda bulunması isteniyor.

Bilgilendirme çalışmalarına yarından itibaren başlanacağı öğrenildi.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR