LGS için bu soruları çözün. İşte MEB'in yeni örnek soru kitapçığı. Bu soruları mutlaka çözün.

LGS için bu soruları çözün. İşte MEB'in yeni örnek soru kitapçığı. Bu soruları mutlaka çözün. 

2020 LGS: Birinci dönemi kapsayan ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 7 Haziran'da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam ediyor. Birinci dönem konularını ve kazanımlarını kapsayan sınav için ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı.

2020 LGS: BİRİNCİ DÖNEMİ KAPSAYAN İKİNCİ ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI
LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ikinci soru kitapçığını http://odsgm.meb.gov.tr ve meb.gov.tr adresinden erişime açtı.

Bakanlık, bu çerçevede ilk örnek soru kitapçığını ise 27 Mart'ta yayımlamıştı.

15 GÜNDE BİR YAYIMLANACAK
LGS'ye giren öğrenciler için 2019 Ekim ayından beri her ay hazırlanan örnek soru kitapçıklarını internet sitesinden erişime açan Bakanlık, örnek soru kitapçıklarını artık 15 günde bir, birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacak şekilde yayımlayacak.
LGS kapsamında, 7 Haziran'da yapılacak merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerdeki soru sayısının yarısı kadar soruya yer verildi.

SAYISAL SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZEL SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR