Bilim Kurulu Eylül'e Kadar Okulun Açılmamasını Tavsiye Edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konan uzaktan eğitim son açıklanan resmi bilgilere göre 30 nisan tarihinde sona eriyor. Peki sonrasında Okullar açılacak mı? Tatil uzayacak mı? Okullar ne zaman açılacak? soruları merak edilmeye başlandı. Detaylar haberimizde..

Ülkemizde amansız salgın hastalık korona virüs ile mücadele de tüm kurumlar gibi milli eğitim Bakanlığı da sert önlemler aldı. Alınan önlemler ile salgın hastalığın kontrol altına bir an evvel alınması hedefleniyor.

Milli eğitim bakanlığı korona vakalarının ülke gündemine oturmasından sonra ilk iş olarak bilim kurulu tavsiyesi ile birlikte okulları kapattı. Ardından milyonlarca öğrenci ve öğretmen eğitim hayatına devam edebilsin diye uzaktan eğitime geçildi.Ve milli eğitim bakanlığı tarafından son olarak açıklanan resmi bilgilere göre uzaktan eğitim 30 nisan 2020 tarihine kadar devam edecek. Okulların kapalı olduğu bu süreçte ise tüm okullar korona virüs salgın hastalığına karşı dezenfekte ediliyor.

Diğer yandan okullarda yapılamayan dersler için telafi eğitimi yapılacak mı eğer telafiler yapılacak ise hangi tarihte yapılacak soruları da sorulmaya başlandı.Milli eğitim bakanlığı yapılmasını düşündüğü telafi eğitimleri için yasal yönden düzenlemeler için düğmeye bastı ve konu TBMM'ye taşındı ve yaz tatillerini 1 aya düşüren yasa tasarısı meclisin gündemine geldi.Önümüzdeki günlerde bu yasanın meclisten geçerek Cumhurbaşkanın onayına sunulması bekleniyor.

Yaz tatillerinin yasal olarak kısalmasını sağlayan bu kanun yasalaşması ile birlikte telafi eğitimlerinin yaz tatilinde yapılması gündeme gelecektir.Ancak Milli Eğitim Bakanlığı bu telafi eğitimlerinin yapılabilmesi için korona virüs hastalığının ülkede tamamen kontrol altına alınmasını bekleyecektir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TATİL UZAYACAK MI?
Uzaktan eğitimin ortalarına geldiğimiz bu günlerde veliler ve öğrenciler tarafından merak edilen sorular okullar 30 nisan'da açılacak mı? tatil uzayacak mı? soruları.

Geçtiğimiz günlerde bilim kurulu üyesi Prof. Dr Ateş Kara'nın okulların eylül ayına kadar kapalı kalması yönünde kurula tavsiyede bulunacağı haberleri geldi.

Milli eğitim bakanlığı'da okulların 30 nisan'da açılıp açılmayacağını, eğer tatil süresi uzar ise ne zaman kadar uzatılacağı kararlarını önümüzdeki haftalarda hastalığın gidişatına göre ve bilim kurulunun tavsiye kararları sonrasında verecektir.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz akşam güzel haberler vererek salgının artış hızında düşme olduğunu ve kontrol altına alınmaya başlandığını açıkladı. Ancak yine de salgın hastalık tamamen kontrol altına alınmadan Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılmasına sıcak bakmayacaktır.

Okulların 30 Nisan tarihinden sonrada en az iki hafta süre ile uzaktan eğitime devam etmesi muhtemeldir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR