LGS Kılavuzunun Ne Zaman Yayınlanacağı Belli Oldu. İşte 2020 LGS kılavuzunun yayınlanma ve başvuruların başlama tarihi ile ilgili açıklamalar.

LGS Kılavuzunun Ne Zaman Yayınlanacağı Belli Oldu. İşte 2020 LGS kılavuzunun yayınlanma ve başvuruların başlama tarihi ile ilgili açıklamalar.

Koranavirüs salgını nedeniyle okullara  ara verilmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biride 2020 LGS başvuruları ne zaman yapılacağı ve LGS başvuru kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı . 2020 LGS konusunda öncelikle LGS sınav tarihi değişmedi. LGS sınavında sorulacak sorularda bire değişikliğe gidildi. Çünkü uzaktan eğitim ile verilen derslerde işlene konular LGS sınavında sorulmaması kararı alındı.

Bakan Ziya SELÇUK yaptığı açıklamada 2020 LGS sınavından 8.sınıfın 2.dönem konularına dair sorular olmayacağını açıkladı.
Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER 2020 LGS başvuru kılavuzunun 3 NİSAN 2020 Cuma günü yayımlanacağını açıkladı. 
2020 LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?
2020 LGS başvuruları da LGS kılavuzunun yayınlamasıyla birlikte başlayacak ve bu yıl ilk olarak koranavirüsü  salgını nedeniyle başvurular MEB tarafından otomatik olarak alınacak isteyen öğrenci sınavı girebilecek herhangi bir onay gerekmeyecek.
LGS 2020 başvuru kılavuzu ve bununla birlikte 2020 LGS konuları ve bu konulara bağlı soru dağılımları da MEB tarafından açıklanacak.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR