2020 LGS'de hangi konulardan kaç soru çıkacak? Yeni düzenlemeye göre testlerin konulara göre soru sayıları yeniden belirlendi.
2020 LGS'de hangi konulardan kaç soru çıkacak? Yeni düzenlemeye göre testlerin konulara göre soru sayıları yeniden belirlendi.
LGS konuları güncellendi.Koranavirüs tedbirleri kapsaında uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle sadece LGS 2020 sınavında okulda görülen derslerden sorular gelecek. Bu konuda resmi açıklama MEB tarafından yapıldı.Yapılan açıklamaya göre 8.sınıf LGS konuları 1.dönem müfredatından gelecek son sınıfın 2.döneminde bulunan konulardan öğrenciler sorumlu olmayacak.

LGS konu dağılımı ve buna bağlı 2020 LGS konuların göre soru dağılımları nasıl olacak?
MEB tarafından yapılan bu açıklama ile LGS konuları net bir şekilde belli olması ile birlikte LGS sınavına girecek öğrenciler rahat bir nefes alarak sınava hazırllık sürecini daha sağlıklı bir şekilde geçirecektir.

LGS’de Kaç Soru Sorulacak?
LGS’de 50 sözel ve 40 sayısal olmak üzere toplam 100 sorudan sorulacak. Testleri ve içeriklerini detaylı inceleyecek olursak:
Sözel Test: 20 Türkçe, 10 İnkılap, 10 Din Kültürü ve 10 İngilizce olmak üzere toplam 50 sorunun bulunduğu sözel testte adayların cevaplaması için toplam 75 dakika süre verilecek. 
Sayısal Test: 20 matematik ve 20 fen bilimleri olmak üzere toplam 40 sorunun bulunduğu sayısal testte adayların cevaplaması için 80 dakika süre verilecek. 

8.SINIF 1.DÖNEM KONULARI HANGİLERİ?


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR