2019-2020 LGS örnek sorular arşivi. MEB, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Örnek Sorular yayımlanmaya devam edecek mi? Ekim ayı örnek sınav soruları yayınlanacak mı?
2019-2020 LGS örnek sorular arşivi. MEB, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Örnek Sorular yayımlanmaya devam edecek mi? Ekim ayı örnek sınav soruları yayınlanacak mı?


Örnek soru kitapçıklarında ilk ünitelerde yer alan konulara ağırlık verilmekle birlikte diğer ünitelerden de örnek sorular yer almaktadır. Yıl içerisinde diğer ünitelerle ilgili örnek soru yayımlanmasına devam edilecektir.

2019-2020 LGS için 1. örnek soru kitapçığı yayımlanmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca Haziran'da yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınava ilişkin altıncı örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20 ve sözel testte 25 olmak üzere 45 soruya yer verildi.

2019 LGS: SON ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce 1 Haziran'da yapılacak LGS için sekizinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.
Genel Müdürlük, 2018 Ekim ayından itibaren her ay öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenciler, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen uygulama, son soru kitapçığının yayımlanması ile bu eğitim-öğretim yılı için tamamlandı.

Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "http://odsgm.meb.gov.tr/" internet sitesinden erişilebilecek.

Mayıs 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin:

Nisan 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin:

Mart 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin:

Şubat 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin:

Ocak 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin:

2018 Aralık Ayı Örnek LGS Soruları İnceleyin:

2018 Kasım Ayı Örnek LGS Soruları İnceleyin:

2018 Ekim Ayı Örnek LGS Soruları İnceleyin:

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR