İnsanın düşünebilmesi neleri ortaya koymasını sağlamıştır? Tespitlerinizi aşağıya sıralayınız.
derskitabicevaplari.blogspot.com

10. Sınıf Felsefe Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15

İnsanın düşünebilmesi neleri ortaya koymasını sağlamıştır? Tespitlerinizi aşağıya sıralayınız.

Cevap: Özgür ve düşünen insanların olduğu bir ortamda birey daha rahat iletişimde bulunur, düşüncelerini ifade eder, daha doğrusu kendi olur. Kendini daha rahat ifade edebilen insan da gelişme imkanı bulmuş olur. Çünkü özgür insan kendisiyle barışık, doyumlu ve mutlu olma şansı fazla olandır. doyumlu ve mutlu bir çevrede yaşamak her birey için aslında en doğal haktır. Düşünerek üretiriz, ürettikçe gelişiriz, geliştikçe de hem dünyayı kavramamız hem de Dünyadan alacağımız mutluluk artmış olacaktır.
Aşağıdaki paragrafı okuduktan sonra altta verilen soruları cevaplayınız.
Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin, alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür.


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR