Hz. İsa Peygamber (a.s.) kimdir? Onunla ilgili neler biliyorsunuz?
derskitabicevaplari.blogspot.com7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24

Hz. İsa Peygamber (a.s.) kimdir? Onunla ilgili neler biliyorsunuz?

Cevap: Hristiyanlar tarafından çarmıha gerdirilerek öldürüldüğü fakat Müslümanlar tarafındangöğe yükselerek öldüğü düşünülen Hz. İsa en büyük beş peygamberden bir tanesidir. Hz. İsa diğer peygamberlerinde yaptığı gibi Allah’ın emirlerini insanlara tebliğ etmekle görevlendirilmiş ve görevini de başarıyla yerine getirmiştir.Meryem oğlu olarak ta anılmakta olan Hz. İsa’nın annesi Meryem, aile bireylerinin yanından ayrılarak kendisi için belirlenmiş olan bir yere gider ve orada Allah için ibadet eder. Bu şekilde yaşamına devam eden Meryem’in yanına bir gün vahiy meleği olan Cebrail gelir ve ona bir çocuk müjdeler. Sonrasında ise Hz. İsa babasız bir şekilde dünyaya gelir. Hz. İsa Kudüs bölgesinde peygamberlik görevini sürdürmüştür ve Kuran-ı Kerim’de bahsi geçenİsrail oğullarına gönderilmiş olan peygamberdir.

Hz. İsa her peygamberin yaptığı gibi kendinden önce Allah tarafından indirilmiş olan kitapları tasdiklemiş ve Allah’tan gelen vahye herhangi bir söz eklemeden olduğu gibi insanlara bildirmiştir. Ayrıca İsa peygamber dünyaya geldikten sonra annesi Meryem’e sorulan bu çocuk nasıl doğdu sorularına karşı annesinin talimatı ile daha bebekken konuşarak peygamberliğini ve tebliğ etmekle görevli olduğunu söylemiştir.Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR