Felsefeyi somut bir varlığa benzetmek isteseydiniz neye benzetirdiniz?
derskitabicevaplari.blogspot.com

10. Sınıf Felsefe Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19

Felsefeyi somut bir varlığa benzetmek isteseydiniz neye benzetirdiniz?
Cevap: Felsefeyi bir ormana benzetirdim. Ormandaki bütün ağaçlar bilimleri, düşünceleri simgeler ve hepsi bir araya geldiğinde ormanı oluşturmuş oldukları için.

2. Düşündüğünüz varlığı aşağıya çiziniz.


Bir filozof söyledikleri ya da yazdıklarıyla tanınmamalı, nasıl yaşadığıyla, hatta yürüyüşüyle tanınmalıdır. [F. Nietzsche (Niçe)]
Sizce Nietzsche ne demek istiyor?
Cevap: Bir insanın sözlerinden söylediklerinden çok yaptıklarıyla değerlendirilmesinin öneminden bahsedilmektedir. Çünkü ne düşünürse ne söylerse söylesin insan sadece eyleme döktüğü hareketlerinden sorumlu olabilir anlayışı hakimdir.


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR