Vücudumuzda bulunan kasların çalışma şekillerinin (istemli-istemsiz) farklı olmasının insan yaşamı için önemini açıklayınız.
Vücudumuzda bulunan kasların çalışma şekillerinin (istemli-istemsiz) farklı olmasının insan yaşamı için önemini açıklayınız.


6. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

Eklemlerin insanlar için önemini açıklayınız.

CevapEklemler farklı açılarda hareket edebilmenize olanak tanır. Bunun yanı sıra,kemik yapınıza mekanik destek sağlarlar.
İnsan vücudunda en az bir başka kemiğe bağlanan 205 adet kemik vardır. Bu bağlantı, fizyolojik hareketlerimizi pürüzsüz ve akıcı hale getiren eklemler aracılığıyla gerçekleşir.
Vücuttaki yerlerine göre, eklemler aynı zamanda stabilite ve hareket sağlar.
Eklemler olmasaydı parmaklarımıza ayak parmaklarımızı ve vücudumuzun başka yerlerini hareket ettiremezdik.
Kısaca eklemler hareketlerimizi kolaylaştırır.


6. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR