2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Sınıfımızla İlgili Konular Etkinlik Cevapları Sayfa 27, 28, 29, 30, 31, 32
2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Sınıfımızla İlgili Konular Etkinlik Cevapları Sayfa 27, 28, 29, 30, 31, 32
2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 27, 28, 29, 30, 31, 32 Sınıfımızla İlgili Konular Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sınıfımızla İlgili Konular Metni Cevapları (2. Sınıf Hayat Bilgisi)

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 

Sınıfınızla ilgili konular sizce nelerdir? Bu konularda kararları nasıl almanız gerektiğini düşünüyorsunuz?
Cevap: Sınıfımızın temizliği, ders içi düzen ve sağlıklı iletişim. Bu konularla ilgili kararları diğer arkadaşlarımla konuşarak almalıyız. 

Eda ve arkadaşlarının söyledikleri sınıf kuralları neler olabilir?
Cevap: Zil çalınca yerimize oturmak, konuşmak için izin almak, öğretmenimiz veya arkadaşlarımız konuşurken onları dinlemek. 

Siz sınıf kurallarınızı nasıl belirlediniz? Bu kurallar değişebilir mi?
Cevap: Sınıf kurallarını öğretmenimiz ve arkadaşlarımla belirledik. Bu kurallar değişebilir. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı 

Sınıfla ilgili konularda görüşlerinizi nasıl ifade etmelisiniz? Uygun iletişim dili sizce nasıl olmalıdır? Belirleyiniz.
Cevap: Konuşmak için parmak kaldırarak söz istemeliyiz, öğretmenimiz veya arkadaşlarımız konuşurken onları dinlemeliyiz.  


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı 

Ders sırasındaki hangi davranışlarımız başkalarını rahatsız eder? Bu hatalı davranışlar hakkında üç kural da siz yazınız.
Cevap: Ders sırasında zil çaldıktan sonra ayakta olmamız, izin almadan konuşmamız, arkadaşlarımız konuşurken onları dinlemememiz başkalarını rahatsız eder. Bu hatalı davranışlar için şu 3 kurala uymalıyız. 1)  Zil çalınca yerimize oturmalıyız. 2) Konuşmak için parmak kaldırmalıyız. 3) Arkadaşlarımız konuşurken onları dinlemeliyiz. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı 

Sizin sınıfınızda bunlardan farklı olarak hangi kurallar belirlendi? Aşağıya yazınız.
Cevap: Öğretmenimiz gelmeden önce işleyeceğimiz dersin araç-gereçlerini hazırlamak bizim sınıfımızın kurallarından bir tanesidir. İkincisi ise sınıfta kimse kalmadığı zaman tüm pencerelerin kapanması ve ışıkların söndürülmesidir. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı 

Siz sınıf içinde gerçekleştireceğiniz etkinlikleri nasıl belirliyor ve planlıyorsunuz? Açıklayınız.
Cevap: Sınıf içinde gerçekleştireceğimiz etkinlikleri öğretmenimizle belirliyor ve planlıyoruz. Önemli gün ve haftaları nasıl ve ne zaman kutlanacağını planlıyoruz. 

Sınıf içi etkinliklerle ilgili karar alma süreçlerinde nasıl davranmanız, nasıl konuşmanız gerekir? Örnekler veriniz.
Cevap: Sınıf içi etkinliklerle ilgili karar alma süreçlerinde insanlara karşı kibar olmalıyız, söz hakkı almadan konuşmamalı ve karşımızdakinin sözünü kesmeden onu dinlemeliyiz. 

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 27, 28, 29, 30, 31, 32 Sınıfımızla İlgili Konular Etkinlik Soruları ve Cevapları


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR