2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Oyun Oynarken Etkinlik Cevapları Sayfa 50, 51, 52, 53 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 50, 51, 52, 53 Oyun Oynarken Etkinlik Soruları ve Cevapları
2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Oyun Oynarken Etkinlik Cevapları Sayfa 50, 51, 52, 53
2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 50, 51, 52, 53 Oyun Oynarken Etkinlik Soruları ve Cevapları

Oyun Oynarken Metni Cevapları (2. Sınıf Hayat Bilgisi)

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 

Arkadaşlarınızla birlikte hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu oyunların kuralları nelerdir?
Cevap: Arkadaşlarımla birlikte körebe, sek sek, yakan top gibi oyunlar oynuyorum. Yakan top oyunun nasıl oynandığına ve kurallarına birlikte bakmaya ne dersiniz? 

Sizce yalnız başınıza mı arkadaşlarınızla mı oyun oynamak daha eğlencelidir? Neden?
Cevap: Bence arkadaşlarımla oyun oynamak çok daha eğlencelidir. Çünkü onlarla vakit geçirmeyi ve birlikte olmayı seviyorum. 

Oyuna sonradan katılan çocuğun hatalı davranışları nelerdir? Oyunda olsanız siz bu davranışlar karşısında ne yapardınız?
Cevap: Oyuna sonradan katılan çocuk oyuna katılmak isteğini kibarca söylememiştir. Ben olsaydım bizimle oyun oynayabileceğini fakat bunun için kibarca izin alması gerektiğini söylerdim.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı 

Sizce Eda ve arkadaşları, o çocuğu nasıl uyarabilirlerdi?
Cevap: Eda ve arkadaşları şu cümleleri kurarak o çocuğu uyarabilirdi: Arkadaşım bizimle oyun oynamak istemene sevindik, biz de seninle oyun oynamak isteriz. Fakat senin “Ben de oyununuza katılacağım” demek yerine “Beni de oyununuza dahil edebilir misiniz, ben de sizinle oyun oynayabilir miyim” demene beklerdik. 

Sizce oyun oynarken uymanız gereken kurallar nelerdir?
Cevap: Oyun oynarken oyunun kurallarını uymalıyız. Bencil olmamalı, adil olmalıyız. Arkadaşlarımıza karşı nazik olmalıyız. Onları incitecek davranışlardan kaçınmalıyız. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı 

Aşağıdaki sorulan yanıtlayınız.

1. Oyun oynamanın amacı sizce ne olmalıdır?
Cevap: Arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçirmek. 

2. Oyun oynarken uymamız gereken kurallar nelerdir?
Cevap: Oyun oynarken kurallara uymalı, kuralları kendi isteğimize göre değiştirmeye çalışmamalıyız, arkadaşlarımıza karşı adil davranmalıyız, takım arkadaşlarımızla iş birliği içinde olmalıyız, Arkadaşlarımıza zarar vermemeliyiz, Arkadaşlarımızla nezaket ifadeleri kullanarak konuşmalıyız.

3. Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız?
Cevap: Rakiplerimize karşı adil  ve nazik olmalıyız. 

Edanın açıklamasındaki noktalı yere yazılabilecek ifadelerin başındaki kutucuğu işaretleyiniz.
Cevap


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 50, 51, 52, 53 Oyun Oynarken Etkinlik Soruları ve Cevapları 


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR