2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Grup Çalışmalarımız Etkinlik Cevapları Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 Grup Çalışmalarımız Etkinlik Soruları ve Cevapları
2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayınları Grup Çalışmalarımız Etkinlik Cevapları Sayfa 40, 41, 42, 43, 44
2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 Grup Çalışmalarımız Etkinlik Soruları ve Cevapları

Grup Çalışmalarımız Metni Cevapları (2. Sınıf Hayat Bilgisi)

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı 

Sınıfınızda grup çalışmaları yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Grup çalışmalarında nelere dikkat ediyorsunuz?
Cevap: Grup çalışması yapmaktan hoşlanıyorum. Grup çalışmalarında sorumluluk bilincine, görevlerimi hakkıyla yapmaya dikkat ediyorum. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı 

Açıklamalarına göre sizce bu öğrencilerin görev aldıkları grupların, grupla çalışma kurallarına uydukları söylenebilir mi? Neden?
Cevap: Öğrenciler grupla çalışma kurallarına uymuşlardır. Önceden iş bölümü ve görev dağılımı yapmışlardır. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı 

Aşağıdaki resimde gördüklerinizi anlatınız. Tüm öğrencilerin grup çalışmalarına katılıp katılmadığını belirleyiniz.
Cevap: Bu resimde öğrenciler birlikte çalışıyor ve birbirlerini yardım ediyorlar. Fakat tüm öğrenciler grup çalışmasına katılmamıştır. Öğretmenin arkasındaki sarışın çocuk ve en arkada oturan çocuk bu çalışmalara katılmamıştır. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı 

Selma Öğretmenin açıkladığı kuralları öğreniniz. Bu kuralları örneklerle açıklayınız.
Cevap: Örneğin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sınıfımızı süsleyeceğiz. Bu süslemeyi yapmadan önce ön hazırlığımızı yapmalı daha sonra arkadaşlarımıza adaletli bir şekilde görev dağılımı yapmalıyız. Grup çalışması sırasında birbirimize saygı ve sevgiyle yaklaşmalı, güvenmeliyiz. 

Selma Öğretmenin bu açıklamalarında belirttiği değerleri işaretleyiniz.
Cevap

Sınıfınızda yapılan etkinliklerde uymanız gereken grupla çalışma kurallarını açıklayınız.
Cevap: Sorumluluk almalıyız, sorumluluk paylaşımdan adaletli olmalıyız, grup arkadaşlarımıza saygı ve sevgiyle yaklaşmalıyız, arkadaşlarımıza yardım etmekten kaçınmamalıyız, iş birliği içinde olmalıyız.  

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Beşgen Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 Grup Çalışmalarımız Etkinlik Soruları ve Cevapları


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR