Memur Maaşları Cuma Günü Ödenecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu çalışanlarının bu ay Kurban Bayramı sonrasına denk gelen maaş ödemelerinin 9 Ağustos Cuma günü yapılacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, "Kamu çalışanlarımızın bu ay Kurban Bayramı sonrasına denk gelen maaş ödemeleri bayram öncesinde, 9 Ağustos Cuma günü yapılacak. Tüm kamu çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Kurban Bayramımız şimdiden mübarek olsun." ifadelerine yer verdi.


E-BORDRO MEMUR MAAŞI SORGULAMA SİSTEMİ
 E-Bordro sistemi, memur maaşlarını sorgulanabilmesi için oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistem ile memurlara, maaşlarını internet üzerinden istedikleri zaman ve istedikleri yerde sorgulama olanağını sağlanıyor. Ayrıca E-Bordro memur maaşı sorgulama sistemi online olarak hızlı ve güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. E-Bordro sistemine giriş yapıp sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli olan bu bilgiler T.C kimlik numarası, emekli sicil numarası ve memuriyet sicil numarası gibi bilgilerdir. Gerekli olan tüm bu bilgileri E-Bordro memur maaşı sorgulama ekranına girerek çok kolay bir şekilde sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Bordro sistemini emekli sandığına' bağlı kişiler kullanabilir.
 

E-BORDRO SİSTEMİ İLE MEMUR MAAŞI NASIL SORGULANIR?
 E-Bordro ile memur maaşı sorgulama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. E-Bordro sistemine giriş yapmak için internet üzerinden 2 farklı yol bulunmaktadır. E-Bordro sistemi ile memur maaşı sorgulama işlemi için gerekli olan birinci yol şifresiz olarak yapılıyor olması. Diğer yol ise E-Devlet sistemi üzerinden şifreli bir şekilde yapılıyor olması.
 Kamu personellerinin bankacılık işlemlerinden, kamu işlemlerine kadar pek çok alanda gereksinim duyduğu başlıca belgeler arasında yer alan maaş bordrosunu internet üzerinden de son derece pratik bir şekilde görüntüleyebilmesine olanak veren bu Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü online maaş bordrosu uygulaması e-bordo uygulama sayfası üzerinden kolaylıkla maaş bordrosunu inceleme imkanı bulunuyor. Kamu personellerinin devlet görevlisi olmaları sayesinde her ay almaya hak kazandıkları memur maaşlarının tüm ayrıntılarının yer aldığı maaş bordrosu Maliye Bakanlığı tarafından tüm kamu personellerine aylık olarak hazırlanıyor ve veriliyor.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR