4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 42. Aşağıdaki kutuların içini, Dünya’nın dönme ve dolanma hareketleri hakkında öğrendiğimiz bilgilere göre dolduralım.
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları
4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 42

Aşağıda verilen ifadeleri soldan başlayarak okuyalım. Okuduğumuz ifadenin doğru (D) mu yoksa yanlış (Y) mı olduğuna karar verelim. Verdiğimiz kararı gösteren yol boyunca ilerleyelim. Sonuçta hangi çıkıştan çıkmamız gerektiğini işaretleyelim.
Cevap:

Aşağıdaki kutuların içini, Dünya’nın dönme ve dolanma hareketleri hakkında öğrendiğimiz bilgilere göre dolduralım.
Cevap:
Dünyanın dönme hareketiDünya kendi etrafında döner ve bunun sonucunda gece–gündüz oluşur. Dünya’nın güneş ışığı alan bölümü gündüzü yaşarken ışık alamayan bölümü geceyi yaşar. Dünya sürekli döndüğü için gece ve gündüz de birbirini takip eder. Dünya kendi etrafındaki tam bir dönüşünü 24 saatte tamamlar.

Dünyanın dolanma hareketi :Dünya, Güneș`in etrafında döndüğü için Ay da Dünya ile birlikte Güneș`in etrafında dolanma hareketi yapar. Ay ve Dünya, Güneș`in etrafındaki hareketlerini 365 gün 6 saatte tamamlar.


4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR