4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları 4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları
4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 32

A. Aşağıdaki ifadeleri dikkatlice okuyalım. İfadeler doğru ise “D”, yanlış ise “Y” harfinin bulunduğu yolu takip ederek çıkışa ulaşalım.
Cevap:


B. Aşağıdaki tabloda kayaç, maden, mineral, fosil ile ilgili ifadelere yer verilmiştir. Verilen kavramlar ile bu kavramların ilgili olduğu ifadelerin kesiştiği yerlere “X” işareti koyalım.
Cevap:
Kayaç – Maden – Mineral – Fosil
Kayaç – Maden – Mineral – Fosil
Kayaçların içinde bulunan ve kayaçları birbirinden farklı yapan maddelerdir. (Mineral)
Yer kabuğunu oluşturan kaya parçalarıdır. (Kayaç)
Ekonomik değeri olan taş ve minerallerdir. (Mineral)
Milyonlarca yıl öncesine ait canlıların taşlaşmış kalıntılardır. (Fosil)

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR