4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Dünya’da kara tabakası üzerinde yaşıyoruz. Bu kara tabakasının özellikleri neler olabilir?
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları
4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.


4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. Yaşadığımız çevrede gözlem yapmak üzere bir gezi düzenleyelim. Çevremizde, taşların nerelerde bulunduğunu ve bu taşların nerelerde kullanıldığını belirleyerek defterimize yazalım. Yazdığımız notları sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.
Cevap: Çevremizde bulunan taşlar boş arazilerde, bazen sokaklarda, dağlarda, deniz kenarlarında bulunuyor.

2. Annemize ve babamıza evimizde hangi eşyaların, hangi madenlerden yapıldığını sorarak öğrenelim. Bunları defterimize yazalım.
Cevap: Bunu kendi anne babanıza sorarak yapmalısınız. Mesela çaydanlık alüminyumdan yapılmıştır gibi.

3. Dinozorlar çok uzun zaman önce yaşamış canlı varlıklardır. Dinozorlar hakkında bugün elde ettiğimiz bilgilerin nasıl elde edilmiş olabileceğini araştıralım.
Cevap: Fosiller sayesinde bu bilgilere sahibiz.

Dünya’da kara tabakası üzerinde yaşıyoruz. Bu kara tabakasının özellikleri neler olabilir?
Cevap:
Kara tabakası biz canlıların yaşadığı yeryüzüdür.Canlılar besinlerini dünyamızın bu bölümünden sağlamaktadır.Kara tabakasının bulunduğu alanlar tarım faaliyetlerinin yapıldığı alandır.Kayaçlar, dağlar, kayalar, denizler, okyanuslar kara tabakasının üzerinde bulunmaktadır.Deniz diplerinde kara tabakasının kalınlığı incedir.Kara tabakasının üst kısmına yer kabuğu ismi verilmiştir.Dünyanın katmanları arasındaki en ince tabakayı oluşturmaktadır. Kaynak: Dünya’da kara tabakası üzerinde yaşıyoruz. Bu kara tabakasının özellikleri neler olabilir?4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR