3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Aşağıdaki haritada kara katmanı olduğunu düşündüğünüz kısımları kahverengiye; su katmanı olduğunu düşündüğünüz kısımları maviye boyayınız.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31

Aşağıdaki haritada kara katmanı olduğunu düşündüğünüz kısımları kahverengiye; su katmanı olduğunu düşündüğünüz kısımları maviye boyayınız.

1. Kahverengiye boyadığınız alanlar mı, maviye boyadığınız alanlar mı daha fazladır?
Cevap: Mavi boyadığımız alan daha fazladır.

2. Dünya yüzeyinde karalar mı, sular mı daha çok yer kaplar?
Cevap: Sular daha çok yer kaplar.

Aşağıdaki görselde katmanlar adlandırılırken bazı hatalar yapılmıştır. Bu hataların düzeltilmesi için hangi katmanların adlarının yer değiştirmesi gerektiğini aşağıdaki noktalı yere yazınız.
Cevap: Hava katmanı ile su katmanı yer değiştirmelidir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR