3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Yukarıdaki görseli inceleyerek toprakta ve suda bulunan havanın buralarda yaşayan canlılar için önemini tartışalım. Toprağın, suyun veya havanın kirletilmesi durumunda canlıların hayatı nasıl etkilenir? Bu varlıkların yerinde olsaydık neler hissederdik? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Yukarıdaki görseli inceleyerek toprakta ve suda bulunan havanın buralarda yaşayan canlılar için önemini tartışalım. Toprağın, suyun veya havanın kirletilmesi durumunda canlıların hayatı nasıl etkilenir? Bu varlıkların yerinde olsaydık neler hissederdik? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.
Cevap: Bizim yaşadığımız yeryüzünde hava olduğu gibi suyun içinde de hava vardır. Suyun içinde yaşayan canlılarda bizim gibi nefes alıp vererek hayatlarını sürdürürler. Bu yüzden suyun içindeki havada çok önemlidir. Toprak kirlendiği zaman toprakta yetişen bitkiler, ağaçlar, meyveler sebzeler bunların hepsi verimli bir şekilde gelişmez. Ve biz bunları tükettiğimiz zaman bizde zarar görmüş oluruz. Su kirlendiği zaman, suda yaşayan canlılar zarar görür, biz su tükettiğimiz için kirli su içeceğimizden bizde zarar görürüz. Hava kirlendiği zaman, nefes almakta zorluk çekeriz, ve yine bize zararlı olacağından hastalıklara yol açar. Biz bu varlıkların yerinde olsaydık eğer çok kötü hissederdik. Çünkü yaşadığımız dünyanın başkaları tarafından kirletilmesi ve zarar görmesi çok kötü bir durum. Bu yüzden toprağı, suyu ve havayı kirletmemeye çevremizi temiz tutmaya özen göstermeliyiz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR