3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Aşağıda bazı eski uygarlıkların isimleri ve bu uygarlıkların Dünyanın şekli ile ilgili görüşleri verilmiştir. Bu görüşlerin hangi uygarlık tarafından öne sürüldüğünü verilen numaraları kullanarak belirleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

Aşağıda bazı eski uygarlıkların isimleri ve bu uygarlıkların Dünyanın şekli ile ilgili görüşleri verilmiştir. Bu görüşlerin hangi uygarlık tarafından öne sürüldüğünü verilen numaraları kullanarak belirleyiniz.
Cevap:
Eski Mısırlılar
Mayalar
Eski Hintliler
İlk Yunan Düşünürler
Dünya, etrafını bir nehrin çevrelediği tepsi biçiminde kara parçasıdır. (Mayalar)
Dünya, dört filin sırtında taşınan yarım küre biçimindedir. (Eski Hintliler)
Dünya düz ve dikdörtgen biçimindedir. (Eski Mısırlılar)

Dünya gölde yüzen dev bir timsahtır. (İlk Yunan Düşünürler)

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR