3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

Deniz kenarındaki bir kişi kıyıya yaklaşan geminin önce direğini görür. Sonra geminin gövdesini ve gemi karaya yaklaşınca da geminin tamamını görür. Bu olay yukarıdaki görsellerde sırayla gösterilmiştir. Bu gözlemin Dünyanın şeklinin küreye benzediğini kanıtlayıp kanıtlamayacağım arkadaşlarınızla tartışınız. Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.
Cevap: Dünyamızın yuvarlak olduğunu kanıtlar. Çünkü dünyamız düz bir şekilde olsaydı biz gemiyi her zaman olduğu gibi görürdük.

Aşağıda görseli verilen elmayı Dünya olarak düşününüz. Elmanın numaralandırılarak verilen kısımlarını temsil ettiği katman isimleri ile eşleştiriniz.
Cevap


3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR