Çocuklar sizce Dünyanın şekli tahtadaki geometrik şekillerden hangisine benzer? Ne dersiniz? Cevap: Dünyamız en soldaki şekle yani daireye benzemektedir.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 14

Çocuklar sizce Dünyanın şekli tahtadaki geometrik şekillerden hangisine benzer? Ne dersiniz?
Cevap: Dünyamız en soldaki şekle yani daireye benzemektedir.

Elif Öğretmen’in sorusunu nasıl cevaplarsınız? Sizce Dünya’nın şekli neye benzemektedir. Bulunduğumuz yerden etrafımıza baktığımızda Dünya’nın şeklinin neye benzediğini bilemeyiz. Çünkü Dünya çok büyüktür ve görebildiğimiz kısım Dünyanın çok küçük bir bölümüdür. Peki, Dünyanın şeklini nasıl anlayabiliriz? Tahminde bulunalım. Daha sonra “Hep Aynı Yöne” isimli etkinliği yaparak sorumuza cevap arayalım.
Cevap: Dünyamız tahtadaki şekillerden daireye benzemektedir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR