3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Yukarıdaki görseli inceleyelim. Görsele bakarak Dünya’nın yapısında neler olduğunu söyleyebiliriz?
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

Yukarıdaki görseli inceleyelim. Görsele bakarak Dünya’nın yapısında neler olduğunu söyleyebiliriz?
Cevap: Bulutları görünce dünyamızda hava olduğunu alıyoruz.Bir nehir kenarı, burdanda su olduğunu alıyoruz. İnsanların üzerinde bulunduğu şey yani toprak. Bu durumda dünyamızın yapısında hava,su,toprak bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yaşadığımız yer Dünya yüzeyinin bir parçasıdır. Nerede olursak olalım Dünya yüzeyindeki toprağa, kayalara ve taşlara rastlarız. Bazı bölgelerde ise denizleri, gölleri ve akarsuları görebiliriz. Peki, havayı görebilir miyiz? Neden?
Cevap: Hava saydam olduğu için onu göremeyiz ama hissedebiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR