wb_sunny

2019 YKS Sonuçları Açıklandı. TIKLAYINIZ

2019 YKS Sonuçları Açıklandı. TIKLAYINIZ

2019 YKS Sonuçları Açıklandı. TIKLAYINIZ. Sonuçları öğrenme formunu kullanabilirsiniz.
2019 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar sonuçlarını TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM sitesinden öğrenebilir.

Geçtiğimiz 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında adaylar YKS tercihlerini yaptı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün de geçtiğimiz günlerde YKS adaylarının mesajlarına Twitter adresinden yanıt vererek, YKS tercih sonuçlarının bayramdan önce açıklanacağını duyurmuştu.

ÜNİVERSİTELERE KAYITLAR NE ZAMAN?

Bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adaylar ise üniversitelere kayıtlarını 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapacak. Bu yıl da üniversitelerde e-kayıt olacak. Tüm devlet üniversiteleri ile isteyen vakıf üniversiteleri elektronik kayıtlarını 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Kayıt hakkı kazanan adaylar belirtilen süre içerisinde kayıtlarını yaptırmazsa haklarını yitirecekler. Kayıt yaptırmamış bile olsa bir yükseköğretim programına yerleşen adayın gelecek sene 2020 YKS’de Ortaöğretim Başarı Puanı’nın (OBP) çarpılacağı katsayı yarıya düşecek.

2019 YKS Sonuçları Açıklandı. TIKLAYINIZ. Sonuçları öğrenme formunu kullanabilirsiniz.

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönderme

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR