2019 LGS 1. Nakil Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak? Liseye Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeleri kapsamında ilk nakil dönemi başvuruları tamamlandı. Öğrenciler yerleştirme sonuçlarını 5 Ağustos’ta öğrenecek.
2019 LGS 1. Nakil Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?  Liseye Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeleri kapsamında ilk nakil dönemi başvuruları tamamlandı. Öğrenciler yerleştirme sonuçlarını 5 Ağustos’ta öğrenecek.


Geçtiğimiz 22 Temmuz’da ilk merkezi yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı yüzde 100 olmuştu. Sonuçların açıklanmasından sonra ise bazı öğrenciler özel okullara geçmeye başladı. Bu nedenle de 1 nakil dönemi sona ererken liselerde boş kontenjanlar oluştu.

İşte 29 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılan LGS 1. Nakil başvurularında öğrenciler bu boş kontenjanları tercih etti. Şimdi ilk nakil uygulamasının yerleştirme sonuçları 5 Ağustos’ta açıklanacak.

Eğer bir okula yerleşen öğrenci nakil ile yeni bir okula yerleşirse kaydı otomatik olarak yeni yerleştiği okula geçecek.

2019 LGS 1. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?


Milli Eğitim Bakanlığı LGS 1. Nakil sonuçlarının seçim sonrası 5 Ağustos’ta açıklanacağını duyurmuştu. 8. sınıf öğrencileri büyük bir merakla "LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunu soruyorlar. MEB sonuçları genel olarak saat 10:00 civarında açıklıyor.Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.İKİ NAKİL UYGULAMASI VAR
İki kez yapılacak nakil uygulamasının ikincisi ilk nakil dönemi sonuçlarının 5 Ağustos’ta açıklanmasının ardından başlayacak. Başvurular 8 Ağustos’ta son bulacak.  Bunun da sonuçları 10 Ağustos’ta açıklanacak.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR