Sözel Kolay, Matematik Zordu (Öğrenci Yorumları) Lise geçiş sistemi kapsamında yapılan LGS'ye giren öğrenciler, ikinci oturumda yöneltilen matematik sorularında zorlandı. Sözeli ise kolay buldular.

Sözel Kolay, Matematik Zordu (Öğrenci Yorumları) Lise geçiş sistemi kapsamında yapılan LGS'ye giren öğrenciler, ikinci oturumda yöneltilen matematik sorularında zorlandı. Sözeli ise kolay buldular.Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan yüz binlerce öğrencinin katıldığı Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) ikinci oturumunda adaylar matematik sorularında zorlandı. 80 dakika süren LGS’nin ikinci oturumunda, öğrenciler matematik ve fen bilimleri alanlarından 40 soruyu yanıtladı. Fen bilimleri sorularını görece daha kolay bulan öğrenciler, matematik testinin zor olduğunu söyledi. İlk oturumdaki sözel soruları ise genel olarak kolay diyerek yorumladılar.

İŞTE ÖĞRENCİLERİN YORUMLARI:
Emir Uçar: Matematik çok zordu. Fen bilgisinde yapılabilecek sorular vardı ama matematikte sorular çok uzun ve zordu. Üç yanlış bir doğruyu götürdüğü için bazı soruları boş bırakmak zorunda kaldım.
Berkant Tuncer: İlk sınav kolaydı ama ikinci oturumda özellikle matematik çok zorladı.

Arda Şeker: İlk oturum çok kolaydı. Ama ikinci oturumda zorlandım. Çok fazla boş bıraktığım soru oldu. En zor sorular matematik testindeydi. Fen Bilimleri, matematiğe göre daha kolaydı.

Yusuf Öztürk: Bugüne kadar girdiğim denemelere göre daha zor sorular çıktı. Matematik çok zordu. Fende fazla zorlanmadım.

Semanur Yücel: Sözel çok kolaydı. Türkçe ve inkılap da. Zaten çalışmıştım, değişik gelen soru da olmadı. Öğretmenlerimin dediğinden bile daha kolaydı.

İdil Zeynep Çalışkan: Ben sözeli full bekliyorum. Bana kolay geldi. Sorular beklediğimden kısaydı, ben daha uzun bekliyordum. Din kültürü testinde birkaç soruda zorlandım. Tahmin ettiğimden de kolay bir sınav oldu.

Çağan Altun: Sınav genel olarak kolaydı. Türkçe’de atasözleriyle ilgili bir soruda zorlandım. İngilizce ve sosyal biraz zordu.

Tuana Aykutalp: Bence çok kolaydı. Zorlandığım test ya da soru olmadı. Hiç boş bırakmadım. Yanlış yaptığım soru olduğunu da düşünmüyorum. En kolayı Türkçe testiydi, sonra İngilizce.

Elif Kazar: Sınav beklediğimden daha kolaydı. Öğretmenlerimizin dediği gibi çıktı. Hiç zorlandığım konu olmadı. Sadece Türkçe’de bir soruda zorlandım.
Defne İnce: Sınav zor değildi. Ama sayısal bence daha zor olacak. Zorlandığım test olmadı. Takıldığım soru da yok.

Egehan Gündoğdu: Hocaların dediği kadar değildi. Kolay bir sınavdı. İngilizce’de fiillerle ilgili sorularda biraz zorlandım. En kolay test Türkçe’yle, din kültürü.

Emir Uçar: Sözelde sorularda zorlanmadım. Çözdüğüm denemelere göre çok kolaydı. Türkçe'de dil bilgisi sorusu azdı. Çoğunlukla paragraf soruları vardı. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük testinde paragraflar vardı ve sorular yoruma dayalıydı. Ben çok daha zor sorular olacağını düşünüyordum. Bu nedenle de korkuyordum. Ama şimdi daha rahatım. İkinci oturumda sayısal derslerin sınavı olacak. Daha zor olacağını düşünüyorum.

Aksel Erzen: Soruların hepsi kolaydı. İngilizce testinin de çok kolay olduğunu düşünüyorum. Alman Lisesi'ni hedefliyorum.

Su Ege Sevim: Biz daha zoruna hazırlandık. Sınavda beklediğimizden daha kolay sorular çıktı. Türkçe testi paragraf ağırlıklıydı. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük'te de birkaç soru bilgiye dayalıydı. İngilizce soruları bana kolay geldi, ama kişiye göre de değişebilir.

Ulaş Şengör: Türkçe'de sorular uzundu. Beni zorladı. İngilizce'de de çok zorlandım. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük çok kolaydı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nde sorular bilgi ağırlıklıydı.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR