2019 LGS'de Fen Bilgisi sorusunun hatalı olduğu iddia edildi. Bu durumda LGS'de soru iptal edilirse ne olur? sorusunun cevabını yazınızda bulabilirsiniz.

2019 LGS'de Fen Bilgisi sorusunun hatalı olduğu iddia edildi. Bu durumda LGS'de soru iptal edilirse ne olur? sorusunun cevabını yazınızda bulabilirsiniz.

MEB’in resmi sitesinden yayınlanan kitapçıkları inceleyen öğrenciler A kitapçığında fen bilgisinin 9. sorusunun hatalı olduğunu iddia etti.

Sosyal medyada doğru şıkkın ‘C’ değil ‘B’ olduğunu savunan öğrenciler MEB’den sorunun iptal edilmesini istedi.

2019 LGS Kılavuzunda iptal edilecek sorularla ilgili nasıl bir uygulama yapılacağı şöyle belirtilmiş:

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR