wb_sunny

Zümreler Yönergesi Değişti. Bütün Toplantılar E-Müfredata İşelenecek

Zümreler Yönergesi Değişti. Bütün Toplantılar E-Müfredata İşelenecek

MEB yeni zümre yönergesini yayınladı. Buna göre yıl içinde yapılacak zümrelar başta olmak üzere ŞÖK gibi bütün toplantılar da e-müfredata işlenecek.

Zümreler Yönergesi Değişti. Bütün Toplantılar E-Müfredata İşelenecekMilli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 83203306-10.04-E.14476908 sayılı MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi konulu 9 Ağustos 2018 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Daire Başkanı Seyit Ahmet Kayhan imzalı resmi yazıda ''Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge'' 8 Ağustos 2018 tarihli ve 83203306/10.04-E.1442073 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu değişikliğe ait Makam Onayı ve Değişikliklerin işlendiği ''Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi'' ekte gönderilmiştir.'' denilmiştir.


Yönergenin amacı; Mill! Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim kunıllan ve zümrelerin oluşturulmasına yönelik temel ilkeleri, yönetimi, işleyişi ve işlevlerini düzenleyerek eğitim kurumlarının birbirlerini tanımasını, tamamlamasını ve bir bütün oluşturmasını sağlamak; eğitim kurumlarını çevre ile her alanda iş birliğine teşvik etmek; eğitim kurumlarında öğretim programlarını uygulama sürecinde eğitim kurumu, ilçe, il ve ülke genelinde birliktelik sağlamak; alınan karar ve sonuçların e-Kurul ve Zümre Modülü üzerinden izleme ve değerlendirilmesinin yapılmasını sağlamak olup Mill! Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kunıınları ile ilgili eğitim kurulları ve zümrelerin oluşturulmasına ilişkin esas ve usulleri kapsar. 

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönderme

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR