LGS'de istediği liseye yerleşemeyen adayların önündeki tek yol nakillere başvurmaktır. 2018 nakil işlemleriyle ilgili size ayrıntılı bir yazı hazırladık.
LGS'de istediği liseye yerleşemeyen adayların önündeki tek yol nakillere başvurmaktır. 2018 nakil işlemleriyle ilgili size ayrıntılı bir yazı hazırladık. 
İstediği Liseye Yerleşmeyen Öğrenciler Ne Yapmalı?

LGS yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler nakil talebinde bulunabileceklerdir. Nakil başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını madde madde yazacağız:

1. Nakil Başvuru Tarihleri
Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 4 (dört) dönemde yapılacaktır.Yerleştirmeye esas nakil işlemi için; tercih başvuruları;
- 06-10 Ağustos 2018, 
- 13-17 Ağustos 2018, 
- 27-31 Ağustos 2018 
- 03-06 Eylül 2018 tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yapılabilecektir.

2. Nakil Tercih Sayısı
Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 5, yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 5 okul tercihi yapılabilecektir.

3. Yerleşmeyen Öğrencilerin Nakil Durumu
Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.

4. Nakillerde Kontenjan Durumu
Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurarak yapılabilecektir.

5. Özel Liselere Yerleşenlerin Durumu
Yerleştirmeye esas nakil tercih başvurularının alınması sürecinde özel ortaöğretim kurumlarına kayıt ve nakil işlemleri yapılabilecektir.

6. Nakil Sonuçlarının Açıklanma Tarihi
Yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 13 Ağustos 2018, 19 Ağustos 2018, 03 Eylül 2018 ve 08 Eylül 2018 tarihlerinde ilan edilecektir.

7. Nakil Komisyonu
Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler ile 2017/2018 eğitim-öğretim yılında sınıf tekrarına kalan 9’uncu sınıf öğrencileri, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları halinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.
BURHAN DEMİR/LGS MERKEZİ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR