wb_sunny

İyi Meslek Liselerimiz de var: Tematik Liseler

İyi Meslek Liselerimiz de var: Tematik Liseler

MEB belli bir alana yönelik eğitim veren Tematik Liseleri tanıtmak için ünlülerin de yer aldığı çok güzel bir video hazırladı.

MEB tarafından hazırlanan ‘Tematik Liseler Kamu Spotu’nda ünlü isimler bir araya geldi. Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Taha Akgül gibi isimlerin yer aldığı kamu spotunun seslendirmesini ise tiyatro sanatçısı Yetkin Dikinciler yaptı. 47 saniyelik videoda, gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek seçmelerinin önemini vurgulayan ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi.

Yeni çağın ihtiyaç duyduğu meslek sahibi, nitelikli, başarılı ve mutlu gençlerin yetişmesindeki öneminin vurgulandığı kamu spotunda ünlüleri buluşturan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gençleri tematik liseleri tercih etmeye çağırdı. Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Taha Akgül gibi isimlerin yer aldığı kamu spotunun seslendirmesini ise tiyatro sanatçısı Yetkin Dikinciler yaptı. 47 saniyelik kamu spotunda, gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek seçmelerinin önemini vurgulayan ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi. Televizyonlarda yayınlanmak üzere hazırlanan videoda, ünlü isimlerin tecrübelerini gençlerle paylaştıkları görüntülere yer verildi. Uzun versiyonu olarak 2 dakika 39 saniyelik tanıtım filmi de hazırlandı. 

‘SADECE SEVDİĞİN MESLEK VARDIR’
Tanıtım filminde, velilere ve gençlere seslenen Hülya Koçyiğit, "İyi ve kötü meslek diye bir ayrım yoktur. Sadece sevdiğin meslek vardır. Öyleyse ilgiyle, bilgiyle, sevgiyle yapabilecekleri mesleklerle tanışmaları için çocuklarımızı tematik liselere yönlendirelim" dedi.

Yavuz Bingöl ise "Bazen bir bağlama, bir türkü, bir piyano bir gencin geleceğini yeniden yazar. Gelenekten geleceğe köprü olmaya gönül vermiş tüm gençlerimizi tematik liselerimize bekliyoruz" diye konuştu.

Öğrencileri, tematik liselere çağıran oyuncu Necati Şaşmaz ise, "Film gibi hayatlar, film gibi başarılar için sizleri tematik liselerimize bekliyoruz" dedi.
Milli güreşçi Taha Akgül, "Ata sporumuz güreşle minderlerde çok ter döktük. Al bayrağın ay yıldızını defalarca öptük. Salonlarda milli marşımızın nağmesiyle ürperdik. Rakiplerimizi titrettik. Türk milletinin adını dünyaya duyurmaya aday gençlerimizin potansiyelini keşfetmesini sağlamak için artık tematik liseler var" diye konuştu.

‘BİR ÜLKENİN GERÇEK ZENGİNLİĞİ EVLATLARIDIR’ 
Denizcilik alanından mezun olan, bir mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencisinin, geldiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları'nda, Genel Müdür Yakup Güler tarafından karşılanmasıyla başlayan tanıtım filminde, "Yeni çağın meslek sahibi, nitelikli, başarılı ve mutlu gençlerini yetiştirmek için hazırız. Peki, siz çocuğunuzun hayal ettiği gelecekteki yerini hazırladınız mı?" ifadelerine yer veriliyor.
Tanıtım filmi Yetkin Dikinciler'in "Biliriz ki altın da, elmas da bulunup işleninceye kadar herhangi bir madendir. Bir ülkenin gerçek zenginliği nedir? Bir ülkenin gerçek

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönderme

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR