wb_sunny

Haber

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 199. 202. Sayfa Cevapları

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 199. 202. Sayfa Cevapları

9.Sınıf Tarih MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)
Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Tarih MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

TÜRKLERİN İSLAMİYETİ KABULÜ VE ANADOLU'YA YERLEŞMESİ (5.Ünite)

HORASAN'DAN ANADOLU'YA KUTLU YOLCULUK

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 199. 202. Sayfa Cevapları 

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Tarih Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

Anadolu’ya yapılan birinci dalga göçlerin nedenleri nelerdir?
Cevap: Orta Asya’yı yurt edinen Türkler, sürekli olarak Çinliler ve Moğollar ile mücadele halinde olmuştur. Moğolların istilaları artınca Türkler göç etmek zorunda kalmışlardır. Bir kısım Türkler İran Körfezi üzerinden Anadolu’ya gelmiştir. Anadolu üzerine yapılan birinci dalga göçlerin arkasında siyasi ve sosyal nedenler bulunmaktadır.Anadolu’ya yapılan birinci dalga göçlerin nedenlerinden en önemlisi Moğol istilaları ve diğer devletlerin Türklere yaptığı baskı ve zulümlerdir. Ayrıca Selçuklu Devleti göçü teşvik eden bir politika takip ederek Anadolu’nun yurt edinilmesinde siyasi bir inisiyatif kullanmıştır. Türklerin göç etmek zorunda kalması Anadolu’nun Türk yurdu olmasında etkili olmuştur. Göçler 12. yüzyılın sonuna kadar sürmüştür.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Tarih Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı

Okuma parçasındaki Batınîlerin örgütlenmesini göz önüne getirdiğinizde, günümüzde hangi örgüt veya örgütlerin yapılanması aklınıza gelmektedir? Bu husustaki görüşlerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Fetö terör yapılanması gelmektedir. Üyelerini kandırarak uyutarak devlete hainlik yapmışlardır.


MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları9.SINIF TARİH DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönder

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR