11. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı 372. Sayfa İleri Düzey Çözümleri
11. Sınıf Nova Yayınları İleri Düzey Matematik Ders Kitabı Cevapları
11. Sınıf Nova Yayınları İleri Düzey Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

7.ÜNİTE: DÖNÜŞÜMLER

11. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı 372. Sayfa İleri Düzey Çözümleri 

DÖNÜŞÜMLERLE İLGİLİ UYGULAMALAR

6. Yandaki bilardo masasında T noktasındaki siyah topun tek vuruşta en fazla iki banta (masanın kenarına) düşmesi şartı ile 2 numaralı deliğe girmesi işleniyor. Yapılabilecek vuruş
pozisyonlarını bulunuz.

7. Mustafa Bey yandaki gibi bir define haritası bulmuştur. Haritanın yönergesini okuduğunda define bulma süreci O(0, 0) noktasından başlayıp D(a, b) noktasında sona ermektedir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulanması gerekmektedir.
1) x ekseni boyunca sağa doğru 2 birim, y ekseni boyunca yukarı doğru 3 birim kadar git. A noktasına ulaşacaksın.
2) A noktasının x + y – 4 = 0 doğrusuna göre simetriğine git. B noktasına ulaşacaksın.
3) B noktasının x ekseni boyunca sağa doğru 3 birim, y ekseni boyunca yukarı doğru 8 birim kadar git. C noktasına ulaşacaksın.
4) Orijine göre saatin tersi yönünde 30° dön. D noktasına ulaşacaksın. Mustafa Bey'in gittiği noktaları bulup defineyi bulmasına yardım ediniz.

8. Ahmet Bey, yandaki gibi bir mini golf sahasında golf oynamaktadır. Ahmet Bey'in A noktasında bulunan topa, sadece 1 vuruş yaparak topu B noktasındaki deliğe düşürebilmesi için nasıl bir vuruş yapması gerektiğini bulunuz.

9. Yandaki kaplamanın oluşum basamaklarını belirleyiniz.

10. Yandaki kaplamanın oluşum basamaklarını belirleyiniz.

11.SINIF MATEMATİK DERSİ NOVA YAYINLARI İLERİ DÜZEY DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

1 comments:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR