wb_sunny

Haber

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

İnkılapçılık ilkesinin, Türk ulusunun kültürel değerlerini geliştirerek çağdaşlaştırmasındaki rolünü söyleyiniz.

Cevap: İnkılapçılık ilkesi cumhuriyeti kuran değerler arasında bulunmaktadır. İnkılapçılık ilkesi sayesinde birçok devrim yapılmıştır. Devrimler çağdaş ve modern yenilikler olarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasındaki hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.İnkılapçılık ilkesi sayesinde Medeni Kanun çıkarılmıştır, Kılık Kıyafet Kanunu çıkarılmıştır, Şapka Kanunu çıkarılmıştır. birçok kamu kurum ve kuruluşu kurulmuştur. Tarih, dil ve coğrafya alanında önemli kurumlar kurulmuştur. Böylece çağdaş bir Türkiye’nin çehresi oluşturulmuştur. Yapılan bütün inkılapların temel hedefi çağdaş bir ülkenin ve devletin oluşturulması ve yeniliklere açık bir milletin meydana getirilmesi olmuştur. Cumhuriyeti kuran bir ilke olarak inkılapçılık ilkesi günümüzde hala etkisini sürdürmektedir.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönder

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR