8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 162. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 162. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Laiklik ilkesinin Türk hukuk ve eğitim sistemi ile sosyal alanda meydana getirdiği değişiklikler nelerdir? Gözlemlediğiniz değişimleri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Laiklik ilkesi cumhuriyeti kuran ilkeler arasında bulunmaktadır. Cumhuriyeti kuran bir ilke olarak 1923 yılından itibaren uygulanmaya başlanmıştır. Etki alanı hukuk, eğitim, devlet yapısı ve din telakkisi olmuştur. Laiklik sayesinde birçok devrim yapılmıştır.Türk Medeni Kanunu ve Tevhidi Tedrisat Kanunu, Kılık Kıyafet Kanunu gibi hukuki düzenlemeler Türk hukuk sisteminin oluşmasında ve eğitim sisteminin şekillenmesinde etkili olmuştur. Böylece sosyal hayatta kadın ve erkek eşitliği sağlanmak istenmiş, modern, çağdaş ve batı medeniyetine uygun hayat tarzları benimsenmeye başlanmıştır. Laiklik ilkesi 1937 yılında anayasaya girmiştir.
8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR