8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 156. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 156. Sayfa Cevapları 5. Ünite 


“Türk milletini, kendi özvarlığını bile anlamaktan men eden sebepler ve engeller yok edilmiştir, yıkılmıştır ve durmadan yok edilecek, yıkılacaktır. Her hâlde millet, tuttuğu yolda süratle, şiddetle yürüyecek, mutlaka layık olduğu mutluluğa ve huzura kavuşacaktır.”
Millî birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmek için bireylere düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?

Cevap: İnsanlar bir arada yaşamaya muhtaç varlıklardır.Tarih sahnesinde millet olarak yaşayabilen insanlar devlet olarak da kendilerini göstermişlerdir. Ortak kültür, tarih ve dile sahip olarak ortak bir gayeye odaklanan insanlar sınırları belli bir toprak parçası üzerinde bağımsızlıklarını ilan edebilirler. Böylece milli birlik ve beraberlik hukuki olarak sağlanmış olur.Milli birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmek için bireylere düşen görev ve sorumluluklar, dayanışma içinde olmak, yardımlaşma halinde olmak, paylaşma değerine sahip olmak, hukukun üstünlüğüne inanmak, adil bir düzende yaşamak ve o düzeni korumak, vatandaşlık görevlerinin yerine getirilmesi şeklindedir.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR