8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 154. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 154. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Millî birliği güçlendiren unsurların neler olduğunu söyleyiniz.
·         Cevap:
·         Millî kültür,
·         Dil, tarih, kültür ve amaç birliği,
·         Misak -ı Millî,
·         Millî Eğitim,
·         Türklük bilinci
·         Manevî değerlerdir.
“Türkiye halkı; ırksal veya dinsel ve kültürel yönden birleşmiş, bir diğerine karşı karşılıklı hürmet ve fedakârlık hisleriyle dolu ve kaderi, geleceği ve menfaatleri ortak olan bir toplumdur.”
Atatürk, milleti nasıl tanımlamaktadır?
Cevap: Atatürk, cumhuriyet ilan edilmesine giden süreçte milleti arkasına alarak hareket etmiştir. Türk milletini düşman tasallutundan yine Türk milleti kurtaracaktır diyerek milletin azim ve kararlılığına önemli ölçüde vurgu yapmıştır. Millet değerlerinin yeniden yaşatılarak ve milli birlik ve beraberlik oluşturularak düşman tasallutunun üstesinden gelinmiştir.Atatürk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ne kuran halka Türk Milleti denir diyerek tanımlamıştır. Aynı azim ve kararlılığı, ortak gayeyi ve ortak geçmişi paylaşan belli bir toprak parçası üzerinde aynı kaderi paylaşan kişilerin birlik ve beraberlik içinde olması millet olmayı gerektirmektedir. Millet olmak, siyasi bir güç olarak devleti ortaya çıkarır. Cumhuriyetin ilan edilmesinde de bu böyle olmuştur.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR