8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 145. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Atatürk’ün düşünce yapısını şekillendiren uluslararası olayları araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Mustafa Kemal, 19. yüzyılın sonuna doğru doğan önemli şahsiyetlerden biri olmuştur. Cumhuriyetin ilan edilmesindeki rolü tarihin akışını değiştirmiştir. Mustafa Kemal, Fransız İhtilali’nin yapıldığı, Endüstri Devrimi’nin gerçekleştiği ve savaşların dünya çapında başladığı bir dönemde askerlik yapmaya başlamış ve meslek olarak da askerliği seçmiştir.Atatürk’ün düşünce yapısı, Rusya Devrimi’nden, Fransız Devrimi’nden ve Endüstri Devrimi’nden etkilenmiştir. Milliyetçilik, sosyal adalet, halkçılık ve laiklik kavramlarının sosyal açılımları olarak cumhuriyet sayesinde ilkeler halinde yaşanması gündeme gelmiştir. Mustafa Kemal’in düşünce yapısını şekillendiren kavramlar olarak milli değerlerin yanında bu kavramlardan yararlanması tarihi ve geleceği büyük ölçüde etkilemiştir.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR