8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 160. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 160. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Devletçilik ilkesinin benimsenmesindeki ulusal ve uluslararası etkenler nelerdir?

Cevap: Devletçilik ilkesi cumhuriyeti kuran ilkeler arasında bulunmaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında ve son çeyreğinde Fransız İhtilali’nin yaşanması çağın değişmesine ve milliyetçilik akımının dünyayı sarmasına neden olmuştur. Milletler, devlet olma gayesiyle siyasi planda hareketler başlatmışlardır. Devletçilik ilkesinin benimsenmesindeki uluslararası etkiler arasında Fransız İhtilali, Rus İhtilali ve Birinci Dünya Savaşı’nın yaşanması bulunmaktadır. Ulusal olarak ise Türk milletinin adeta genlerinde bulunan devlet olma ve kurma eğilimi bulunmaktadır. Başa bağlılık ve birlik ve beraberlik açısından devletçilik ilkesi ulusal bir etkiden etkilenmiştir. Devletçilik ilkesi sosyal, siyasal, kültürel, ekonomik gelişmelerin yaşanmasına da imkan vermiştir.
8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR