8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 146. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 146. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Atatürk’ün hayatında dönüm noktası olan olaylar nelerdir? Bu olayları sınıf ortamında tartışınız.

Cevap: Atatürk’ün hayatında onun kararlarını etkileyecek ve karakterini ortaya çıkararak hayatının devam eden senelerini derinden ilgilendirecek olaylar yaşanmıştır. Atatürk, mülkiyeyi bırakıp da askeri okula geçerken hayatındaki ilk dönüm noktasından geçmiştir. Askeriyeden başarıyla mezun olup da bir Osmanlı Subayı olarak savaşlara da katılınca ilk savaş tecrübelerini yaşaması onun için bir başka düğüm noktası olarak gerçekleşmiştir. Mustafa Kemal Birinci Dünya Savaşı’ndan önce ve sırasında üstlendiği görevlerle ortaya çıkmıştır. Milli Mücadele’nin gerçekleştirilmesinde liderliği ile Türk Milleti’ni etkilemiş ve cumhuriyetin kurulmasını sağlamıştır. Cumhuriyet döneminde de devrimlerin gerçekleştirilmesinde lider bir konumda olmuştur.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR