8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 159. Sayfa Cevapları 5. Ünite
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 159. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Devletçilik ilkesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik kalkınmasına katkılarını nelerdir? Araştırınız.
Cevap: Devletçilik ilkesi, cumhuriyet, kuran ilkelerden biridir. Devletçilik, Türk milletinin üzerinde durduğu en önemli ilkelerden biridir. Tarih boyunca yüzyıllar boyu süren köklü devletler kuran Türk milleti son olarak altı yüz yıl hüküm süren bir Türk devletinin ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. bu bakımdan devletçilik bir ilke ya da prensip olarak yüzlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Devletçilik ilkesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik kalkınmasına da etkileri vardır. tarım ve ticarette devlet bankaları kurulmuş ve üretim kapasitesi arttırılmaya gidilerek kredi sistemleri oluşturulmuştur. Devletçilik ilkesi sayesinde başa bağlılık ön plana çıkarılarak vergilendirme sistemleri kurulmuştur.
8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR